Poznávací aktivity

To nej z jižní Moravy

To nej z jižní Moravy

Dvoudenní poznávací zájezd, který vám představí ta nejkrásnější místa z jižní Moravy. Během prvního dne navštívíte Lednicko-valtický areál, ochutnáte víno v původním vinném sklepě, na vlastní oči spatříte, jak se vyrábí víno a navečer se projedete lodí po jezeře Vranovské přehrady.

K večeři se bude podávat grilované sele a samozřejmě nebudou chybět kvalitní moravská vína.

Druhý den dopoledne protáhnete tělo při lehkých sportovních disciplinách na pláži Vranovské přehrady. Odpoledne strávíte v královském městě Znojmě, kde za doprovodu průvodce navštívíte ta nejzajímavější místa, která by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti – radniční věž, znojemské historické podzemí, Loucký klášter a starým městem s křivolakými uličkami vás proveze kolový vláček. Dvoudenní program je určen pro skupiny do šedesáti osob.

Putování po unikátních vinných sklepích.

Putování po unikátních vinných sklepích

Navštívíte celkem 4 vinné sklepy patřící mezi světové unikáty a ochutnáte 18 vzorků kvalitních vín ze Znojemské vinařské oblasti.

  • Křížový sklep v Příměticích – největší křížový sklep na světě
  • Loucký klášter ve Znojmě – rozsáhlý sklepní komplex Louckého kláštera, kde zraje až jeden milion lahvových vín
  • Malovaný sklep v Šatově – jedinečný vinný sklep vyzdobený nesčetnými plastickými malbami
  • Moravský sklípek v Šatově – rozlehlý labyrint chodeb, kde se nachází přes tisíc archivních privátních boxů

Půldenní program pro skupiny do padesáti osob.

Krásy Znojemska všemi smysly

Krásy Znojemska všemi smysly

Víkendový poznávací zájezd pro každého.

První den navštívíte vodní elektrárnu pod hrází přehrady a Vranovský zámek. Po obědě na vás čeká opravdová lahůdka – putování po unikátních vinných sklepích spojené s ochutnávkou vín - navštívíte celkem 4 vinné sklepy patřící mezi světové unikáty a ochutnáte celkem 18 vzorků kvalitních vín.

Druhý den se výletní lodí přesunete pod hrad Bítov známý především nejrozsáhlejší sbírkou vycpaných psů ve střední Evropě. Po návratu zpět zakončíte dvoudenní výlet obědem ve stylové restauraci s výhledem na přehradní jezero.

Na kole za vínem

Na kole za vínem

Aneb cyklovíkend s přívlastkem. Zkušený průvodce vás z Vranova zavede na ta nekrásnější místa Národního parku Podyjí. Z vyhlídky shlédnete meandrující řeku Dyji, navštívíte zříceninu hradu, či světově proslulou vinici Šobes. Na závěr výletu sestoupíte do stylových vinných sklípků, ve kterých na vás čeká ochutnávka kvalitních moravských vín a zasloužená večeře. Odvoz zpět na Vranov je zajištěn pro vás i Vaše dvoukolé společníky. Druhý den je možné navštívit Vranovský zámek a hrad Bítov nebo zvolit individuální program s možností konzultace zvolené trasy.

Claryho naučná stezka

Claryho naučná stezka

Možné zařadit vrcholovou prémii. Šestikilometrový pochod kolem přehrady se spoustou zajímavých míst, zastávek a vyhlídek na Vranovskou přehradu i Národní park Podyjí. Procházku je možné oživit tématicky laděnými úkoly na jednotlivých stanovištích a celé putování tak pojmout soutěžní a hravou formou. V tomto případě je ideální aby po sobě v cca 15ti minutových intervalech vycházeli z pláže max. desetičlenné týmy, které mezi sebou vzájemně soutěží. Předpokládaná doba trvání programu Claryho stezky: 3,5 - 4hod.

Projížďka lodí s ochutnávkou vín

Ochutnávka vín na lodi

Dvouhodinová projížďka výletní lodí po jezeře Vranovské přehrady pod hrad Bítov, během které ochutnáte při řízené degustaci 2-3 vzorků vín.

Vranovský zámek

Vranovský zámek

Dominanta krajiny tyčící se na skále nad obcí Vranov nad Dyjí. Bohatá výzdoba interiérů. Možno zajistit i netradiční prohlídku sklepení apod.

Pevnostní muzeum

Pevnostní muzeum

Zachovalé bunkry z konce 2. světové války s původním vybavením.

Vodní elektrárna

Vodní elektrárna

Prohlídka vodní elektrárny pod hrází Vranovské přehrady – strojovna elektrárny, velín. S průvodcem.