Zahájení rekreační sezóny na Vranovsku - bohatší nabídka zážitků

Vranovská přehrada

Zahájení rekreační sezóny na Vranovsku se stává již tradicí. Letos tato akce proběhne o víkendu 24. 4. – 26. 4. 2015. Cílem je ukázat připravenost regionu na letošní sezónu a nabídnout návštěvníkům příjemně strávený víkend.

Návštěvníci mohou o posledním dubnovém víkendu posoudit, jak je Vranovsko již nyní připraveno na letošní rekreační sezónu. Pestrý víkendový program připravilo Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska a místní podnikatelé působící v oblasti cestovního ruchu. O víkendu vás tak čeká přibližně 30 různých služeb a aktivit, z nichž mnohé budou zdarma nebo za zvýhodněné ceny. Některé z restaurací mají připravena bohatá slavnostní menu, více než 20 ubytovacích zařízení bude poskytovat svoje služby jen za 80% běžných cen.

Tradičně oblíbený turistický vláček, který bude na zahájení sezóny jezdit zdarma, návštěvy hradů, zámků a dalších expozic, lodní doprava, půjčovny elektrokol a koloběžek či varhanní koncert budou letos rozšířeny o další zajímavosti, jakými jsou exkurze do nitra hráze vranovské přehrady, ochutnávky vín, předvedení netradičních dopravních prostředků nebo vycházka k průzkumné štole Silberloch.

„Do zahájení sezóny jsou zapojeny nejenom subjekty přímo z Vranova nad Dyjí, ale i z dalších obcí – Bítova, Podhradí nad Dyjí, Lesné, Štítar, ale i z rakouského Hardeggu. Je potěšitelné, že se programu účastní i organizace, které na Vranovsku působí, ale nemají zde sídlo. Namátkou lze jmenovat Znojemskou besedu, Vinné sklepy Lechovice nebo Cykloklub Kučera“, sdělila Petra Matulová z TIC Vranov nad Dyjí. „Jedním z úkolů Znojemské Besedy je podpora cestovního ruchu, a to nejen samotného města Znojma, ale i jeho širšího regionu. Jsme rádi, že se na zahájení rekreační sezóny na Vranovsku můžeme aktivně podílet, neboť Vranov je na mapě znojemského regionu tradiční a atraktivní destinací a v nabídce turistických cílů má své nezastupitelné místo,“ říká ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Další z pořadatelů Tomáš Hubený ze společnosti Bakchus aktivity připravený program přibližuje: „Kdo přijede o víkendu na Vranovsko, určitě si z mnoha akcí vybere. Víkend lze pojmout zcela odpočinkově, avšak pro aktivněji zaměřené hosty jsou připraveny i adrenalinové zážitky jako oblíbená Kienova houpačka z visutého mostu přes Švýcarskou zátoku či lanový park na pláži přehrady. Méně odvážní návštěvníci si budou moci zapůjčit koloběžky, které budou okořeněny „orientačním závodem“ rodinných týmů, nebo se jen pohodlně projet po přehradním jezeře na lodičce či šlapadle. Pro nejmenší návštěvníky bude na pláži v provozu dětský koutek.

Na ty, kdo si zvolí k výletu víkend 24. – 26. 4. 2015, čeká na Vranovsku bohatá nabídka zábavy a zážitků. "Po zkušenostech z minulých let jsme se letos více zaměřili i na rodiny s dětmi, kterým jsou mnohé aktivity určeny. Pro zájemce jsou připraveny kartičky, na které mohou návštěvníci sbírat razítka a podpisy z jednotlivých aktivit. Na základě určitého počtu razítek obdrží zúčastnění drobnou pozornost (informace na TIC Vranov n/D). Další možností pro obdržení drobnosti je i vyluštění některé z tzv. hledaček, které jsou pro návštěvníky Vranovska připraveny jako jedna z novinek roku 2015“, dodává Hubený.

Zahájení sezóny 2015

 

Kontakty:

Portál Navštivte Vranovsko - www.navstivtevranovsko.cz 
Konkrétní informace o „zahájení sezóny“ - www.navstivtevranovsko.cz/cs/akcni-nabidka/zahajeni-rekreacni-sezony-na-vranovsku-2015

Turistické informační centrum Vranov nad Dyjí - tel. +420 515 296 285, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.