Zachraňte krásné Podyjí před obrovskými větrníky

podyji Dle předběžných informací se plánuje při moravsko-rakouské hranici v Podyjí výstavba 26 - 31 větrných elektráren o výšce cca 150m (resp. s vrtulí až 200m), tzv. Větrný park Sever (Windpark Nord). Investorem jsou tři příhraniční rakouské obce Hardegg, Weitersfeld a Langau ve spolupráci s Rakouskými spolkovými lesy. Oblast výstavby by měla mít výměru 600 ha. Plánovaná lokalita výstavby přiléhá nejen těsně ke státní hranici ČR, ale i k bilaterálnímu národnímu parku NP Thayatal / NP Podyjí.

Na moravské straně sousedí zasažená lokalita s regiony Vranovska a jižního Jemnicka, ve kterých žijeme, působíme nebo kam se rádi jezdíme rekreovat. Jelikož předpokládáme, že případný větrný park by negativně ovlivnil nejen další působení podnikatelských subjektů na Vranovsku, ale i život celé oblasti, chtěli bychom se k záměru výstavby touto peticí vyjádřit.

Read more: Zachraňte krásné Podyjí před obrovskými větrníky

Koruna hráze vodního díla Vranov projde zásadní opravou

koruna-hraze-01 Uzavření koruny hráze vodního díla Vranov si zřejmě od října příštího roku vyžádá její kompletní rekonstrukce. Projekt zatím počítá se dvěma letními turistickými sezónami, po něž hráz nebude přístupná pro pěší i automobilovou dopravu. Předpokládané náklady na akci, která by měla skončit v květnu 2016, dosáhnou zhruba 70 milionů Kč.

VRANOV NAD DYJÍ – Kompletní rekonstrukce čeká pravděpodobně od podzimu příštího roku korunu hráze vodního díla Vranov. Vyžaduje si to její nevyhovující technický stav. Výsledky prohlídky z roku 2011 konstatovaly nutnou zásadní opravu zejména konstrukce přemostění přelivů, při níž stavbaři nahradí celou železobetonovou mostní konstrukci.

Read more: Koruna hráze vodního díla Vranov projde zásadní opravou

Majitelé kempů se obávají ztrát kvůli opravě hráze

Události v regionech (Brno) 16.2.2012

Události v regionech (Brno): 16. 2. 2012 - Česká televize

Hráz Vranovské přehrady čeká oprava

Po nedávné rozsáhlé opravě silnice u Vranovské přehrady se nyní dočká rekonstrukce samotná přehradní hráz. Opravy začnou v roce 2013 a potrvají do jara 2016. Vranovští se obávají, že práce zkomplikují spojení mezi městem a pláží a ochromí turistický ruch.

Oprava hráze na Vranovské přehradě zkomplikuje spojení mezi městem a pláží.

Read more: Hráz Vranovské přehrady čeká oprava

trans 
Get Adobe Flash player

Najdete nás na facebooku
Plážová fotohlídka
Rádio Kiss Hády
Oficialní portál cestovního ruchu kraje - Jižní Morava
Jižní Moravou na kole
Zařízení získalo ocenění Nejlepší kemp roku 2013 pro firemní a skupinové akce v anketě Kemp roku 2013

Kudy z nudy Cyklisté vítáni Rodinné pasy Camp.cz CzechTourism Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska Stav vody

HYGI-WC - komplexní hygienická pomůcka
trans 
Get Adobe Flash player
trans 
Get Adobe Flash player
Lodní doprava Vranov