Kulturní akce

Kulturní akce

Kromě bohatého vyžití, které nabízí kemp Vranovská pláž s.r.o. v podobě letního kina, loutkového divadla a mnoho dalších aktivit probíhajících v areálu. Existuje i možnost navštívit kulturní akce v okolí. Jistě velkolepou akcí je bezesporu Vinobraní ve Znojmě.

Vranovské léto

Na pláži Vranovské přehrady se pravidelně koná mezinárodní seriál turnajů s dnes již zažitým názvem Vranovské léto. Tato atraktivní sportovní událost konající se v malebném prostředí nedaleko Vranova nad Dyjí bude mít i v roce 2017 na programu celé 4 sportovní dny a bohatý doprovodný program. Tímto vzniká jedinečná možnost setkání neregistrovaných a závodních hráčů na jedné akci za účasti mnoha tisíc diváků.

Program
15. - 16. 7. 2017
Volejbalový turnaj smíšených družstev

29. - 30. 7. 2017
Volejbalový turnaj mužů a žen

29. 7. 2017
Big One Pole Dance Battle

29. 7. 2017
Strongman Vranovské pláže (14:00 - 19:00)

Pro všechny návštěvníky areálu bude opět připraven bohatý doprovodný program s množstvím zajímavých her a soutěží ve vodě i na souši.

www.vranovskeleto.cz

Foto: www.facebook.com/MissPlaz/

Miss pláž

Součástí Vranovského léta je i oblíbená soutěž Miss Pláž. Ta letos proběhne v pátek 28. 7. 2017. Na pláži Vranovské přehrady budou dívky soutěžit v těchto disciplínách: představení a rozhovor s porotou, ve volné disciplíně a promenáda v plavkách.

Cenami jsou

  • Týdenní pobyt pro dva vitalských Dolomitech v oblasti Val di Sole Slunečné údolí ve střediscích Madonna di Campiglio, Passo Tonale a Folgarida/Marilleva od společnosti SkiDolomity.cz spol.s r.o.
  • Jízda limuzínou v hodnotě 3.000,- Kč, 5.000,- Kč a 10.000,- Kč od VIP CAR Černý Znojmo
  • Splutí řeky Dyje pro až 15ti člennou skupinu od Centra Stará Vodárna Znojmo
  • A mnoho dalších cen…

www.missplaz.cz

Výlov sektu

Výlov sektu ze dna Vranovské přehrady je velkolepá charitativní akce, která se koná v krásném prostředí Vranovské přehrady. Tento večer je oslavou sektu a lidí dobré vůle, kteří přispívají na konto Centra Paraple. V průběhu večera je připraven bohatý program a ochutnávky vín.

Garantem akce jsou Vinné sklepy Lechovice. „Pro sekt je nutné zajistit bezchybné uzavření lahví pro zrání a také technicky vyřešit jejich nedotknutelnost. Sekt ukládaný na dno Vranovské přehrady je již tradičně vyráběn z odrůd Rulandské bílé a Chardonnay. Toto složení vín je již ověřenou kombinací lechovického sektu, při jehož výrobě se využívá metoda tradičního kvašení v lahvi. Sekt zraje na dně přehrady vždy jeden rok v hloubce 40m, při teplotě 5°C a tlaku 5 atmosfér.“ Podle odborníků dává právě složení odrůd a uložení při stabilní teplotě a tlaku tomuto sektu nezaměnitelnou chuť.

www.vslechovice.cz

Vranovské kulturní léto

V červenci se v interiérech a ve venkovním areálu Vranovského zámku uskuteční již XXXV. ročník Vranovského kulturního léta. Jeho spolupořadateli jsou Národní památkový ústav - správa Státního zámku Vranov nad Dyjí a Městys Vranov nad Dyjí.

Během přibližně deseti letních večerů Vám nabídne krásné zážitky v podobě hudebních i divadelních představení.

www.zamek-vranov.cz

Festival vína VOC Znojmo

Den vína, folkloru a gastronomie

Festival se uskuteční 8. května 2017 na Horním náměstí ve Znojmě. V rámci festivalu se každoročně představí nově certifikovaná vína VOC Znojmo. Těšit se můžete na bohatý kulturní program, ochutnávky vín i lidovou muziku. Festival doplňuje ochutnávka gastronomických specialit předních znojemských restaurací a hotelů. Programem provází Ivo Dvořák, viceprezident Asociace sommelierů ČR.

www.vocznojmo.cz

Znojemské vinobraní

Každoročně na začátku září se ve Znojmě koná slanost vína nazvaná Znojemské historické vinobraní. Jeho dějištěm je takřka celé centrum města, respektive velká část městské památkové rezervace a její okolí. Historické části programu dominuje slavnostní průvod městem. Tvoří jej na tři sta postav v dobových kostýmech, nechybějí pochopitelně koně a řada atrakcí. Zlatým hřebem je manželský královský pár - Jan Lucemburský s Eliškou Přemyslovnou.

Velký zájem je také o rytířské turnaje, historické tržiště s řemeslníky a prodejci, ale i o vojenské ležení. Neodmyslitelnou součástí ZV je Jubilejní zemská výstava Znojemsko - zahrada Moravy a Hospodářská výstava. Nezapomíná se ani na duchovní program v kostelech sv. Michala a sv. Mikuláše. Nedílnou součástí vinobraní jsou naučné degustace a ochutnávky vín.

www.znojemskevinobrani.cz